//, 'js/analytics.js' //

Historie

Založení společnosti 1989 

První společnost naší skupiny zahájila poskytování profesionálních bezpečnostních služeb již v roce 1989 a stala se tak vůbec prvním soukromým subjektem svého druhu v Československé republice.

1991

Od roku 1991 již byly služby poskytovány pod značkou Fenix International, s. r. o. Činnost byla zprvu zaměřena na oblasti strážní a ochranné služby, detektivní služby, přepravu finančních hotovostí a cenností, střežení objektů pomocí pultu centralizované ochrany včetně provádění montáží technických zabezpečovacích systémů, poskytování detektivních služeb a služeb osobní ochrany – bodyguardingu.

Díky vysoké profesionalitě se velmi rychle etablovala mezi vedoucí společnosti na trhu. Příkladem mohou být první transporty hotovosti pro Českou spořitelnu, realizované již v roce 1991, následovaly služby pro přední banky (ČSOB, KB, UNB, IPB), průmyslové podniky (Typografie, tepelné elektrárny a objekty ČEZ, vodárny), orgány státní správy (Ministerstvo obchodu a průmyslu, věznice Vinařice, ČEPRO) a stovky dalších.

1993

Fenix International, s. r. o., se stal v roce 1993 jedním ze zakládajících členů Komory podniků komerční bezpečnosti ČR, která vznikla na popud branně bezpečnostního výboru poslanecké sněmovny.

Mezi naše významné klienty patřili ze známých osobností i Tom Cruise, Erich von Daniken, David Coperfield a Claudia Schiffer.  Společnost v ČR a SR přímo zaměstnávala téměř 2500 zaměstnanců ve všech oblastech bezpečnosti.

1996

 Do této doby se mezi menšinovými  spoluvlastníky objevily i bankovní domy (Československá obchodní banky, Money Change Holland B.V, Pojišťovna universal). V roce 1996 však nastává změna a novým majoritním vlastníkem Fenix International se stala akciová společnost. Počet klientů, kteří využívali dálkové střežení, přesáhl 2500 a počet klientů využívajících služeb ostrahy přesáhl 400.

2000

V tomto roce se společnost podílela na ostraze zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky v Praze a v roce 2002 zasedání NATO v Praze. Aktivní pomoc společnost poskytla také při povodních v roce 2002, a to na území celé České republiky (zejména pak v jižních Čechách) a při záchraně vodou ohroženého majetku na pražském Výstavišti. Postupně docházelo k přesunu části hlavních aktivit na dceřinou akciovou společnost.

Do skupiny Fenix byla v roce 2000 zařazena i známá bezpečnostní služba Agnesa, a. s., s téměř 600 zaměstnanci.

2008

Z původní skupiny byla vyčleněna v ČR a SR druhá největší organizace svého druhu, akciová společnosti Agency of Security Fenix, a. s., (ČR a SR) a prodána švédskému Securitasu (Securitas ČR). To znamená novou transformaci původní skupiny a Fenix International, s. r. o., pak byl pro svou výjimečnost a mimořádný profesní potenciál odkoupen stávajícím vlastníkem – technologickou společností Europatron, s. r. o., která dnes celou skupinu zastřešuje. Z původně propojené skupiny byla později vyčleněná společnost Agency of Security Fenix CIT, současný Loomis CR spadající pod nadnárodní gigant Loomis AB.

2009

Na konci roku 2009  došlo k rozhodnutí ponechat stávající tradiční portfolio ve společnosti Fenix International, s. r. o., a nové moderní technologie, náročnější nejen na profesionální obsluhu, ale i na investice, integrovat do nadřízené mateřské organizace, společnosti Europatron, s. r. o. Při zachování staré a tradiční značky tak došlo k synergickému propojení a vzniku nové a dynamické skupiny evropského formátu s progresivním řízením – skupiny EUROPATRON.

2010

Fenix International, s. r. o., je stále pokračovatelem těch nejlepších tradic a podnikem, který byl vždy schopen nabízet služby a řešení nad rámec své konkurence (nejnověji například v komplexním rozsahu pro ArcelorMittal Ostrava, a. s.).  EUROPATRON zůstává renomovaným poskytovatelem profesionálního řešení technické bezpečnosti, včetně samostatné divize Pultu centrální ochrany (PCO), a také celkovým vůdcem skupiny, která má více než 238 zaměstnanců v oblasti bezpečnosti.

2012

Společnost Europatron, s. r. o., získala další významné obchodní partnery:

HORNBACH BAUMARKT CS, spol. s r. o.  a FAST, a. s. - PLANEO elektro. Těmto partnerům dodává revoluční zabezpečovací zařízení, které ve své třídě nemá konkurenci a je jedničkou na trhu. Došlo i k rozšíření technologického centra o dalších pět technologií monitoringu osob a vozidel (sledování GPS/GPRS/SMS).

Společnost AGROFERT HOLDING, a. s., se stala naším významným klientem rovněž v roce 2012, kdy jsme pro tuto společnost zpracovali projektové řešení bezpečnosti areálů a následně tento projekt zrealizovali. 

Bauhaus T- Mobile Hornbach ArcelorMittal
Potřebujete poradit?

Potřebujet poradit s výběrem vhodného produktu nebo služby? Zanechte nám Vaše kontaktní údaje, stručně popište svůj dotaz a my Vám s výběrem rádi pomůžeme.